شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09192081519

آشنایی با کاربردهای لیزر در زیبایی پوست

لیزر یکی از ابزارهای مدرن و جدید برای درمان مشکلات پوستی است. این دستگاه با تاباندن پرتوهای نوری با طول‌موج متناسب بر سطح پوست عوارض پوستی را برطرف می‌کند و باعث زیبایی و شفافیت پوست می‌شود. کاربردهای لیزر فقط به ازبین‌بردن ضایعات پوستی محدود نمی‌شود و می‌توان از آن در جهت جوانسازی، پاکسازی پوست و ازبین‌بردن موهای زائد بدن نیز استفاده کرد. لیزر به‌عنوان یک روش درمانی مؤثر و کم عارضه برای حذف موهای زائد شناخته شده است؛ اما جوان‌سازی پوست، رفع جای جوش و آکنه، درمان لک‌های پوستی و ضایعات عروقی و ازبین‌بردن خال‌کوبی از  انواع کاربرد لیزر است.

در صورت نیاز به یکی از این خدمات درمانی پوست بهتر است با پزشک مجموعه یا یک متخصص مشورت شود تا روشی درمانی متناسب با پوست انتخاب شود. درمان پوست با روشی غیرتهاجمی، داشتن پوستی صاف و روشن و بهبود سریع از مزایای استفاده از لیزر است. برای داشتن لیزری مؤثر و مطمئن باید از دستگاه‌های پیشرفته و باکیفیت استفاده شود. مجموعه آفرودیت لیزر یک مرجع معتبر برای تهیه دستگاه‌های لیزر و جوان‌سازی پوست است. در ادامه از این مقاله به کاربردهای لیزر و بهترین دستگاه‌های لیزر برای درمان مشکلات پوستی پرداخته می‌شود.

کاربردهای لیزر در زیبایی پوست

کاربردهای لیزر در زیبایی پوست

کاربردهای لیزر در زیبایی و درمان پوست بسیار گسترده است و شامل همه نواحی بدن می‌شود. برای درمان‌های پوستی باید به کلینیک‌های معتبر مراجعه کرد تا تحت نظارت پزشک شیوه‌های درمان با لیزر مناسب و طول‌موج متناسب با مشکل پوستی انتخاب گردد. استفاده از این روش درمانی برای درمان مشکلات پوستی، جوان‌سازی و رفع چین‌وچروک پوست، حذف موهای زائد بدن و استفاده از آن برای برداشت بافت بدن به‌جای چاقوی جراحی از انواع کاربرد لیزر است.

پوست صاف، شفاف و شاداب بدون ضایعات و برآمدگی‌های سطحی و لک‌های پوستی باعث می‌شود افراد حس بهتری به خود داشته باشند و اعتمادبه‌نفس افزایش یابد. در ادامه به کاربردهای لیزر در زیبایی پوست پرداخته شده است.

۱. درمان ضایعات عروقی

یکی از کاربردهای لیزر درمان ضایعات و ناهنجاری‌های عروقی است. ضایعات عروقی شامل انواع مختلفی چون ماه گرفتی، رنگ‌های نازک پوستی و قرمزی صورت می‌شود. این ضایعات نوعی اختلالات جنینی هستند و کودک از زمان تولد این ناهنجاری‌های پوستی را با خود دارد. ماه گرفتی یا همانژیوم در واقع جمع‌شدن یک سری رگ در بخشی از پوست است که در بسیاری از موارد با رشد کودک بزرگ‌تر می‌شود. هر چه بخش رنگی پوست کوچک‌تر باشد درمان آن با لیزر به جلسات کمتری نیاز دارد و سریع‌تر انجام می‌شود. لیزر ضایعات عروقی یکی از روش های درمانی کاربردی است.

۲. انواع کاربرد لیزر؛ درمان واریس

برای درمان واریس می‌توان از لیزر استفاده کرد. مویرگ‌های ریز عنکبوتی و واریس سطحی از طریق گرمای ساطع شده از دستگاه لیزر از بین می‌روند. معمولاً برای درمان این مشکلات پوستی به بیش از یک جلسه درمانی نیاز خواهد بود. انجام جلسات لیزر در فواصل زمانی ۶ الی ۸ هفته یکبار تاثیر بیشتری خواهد داشت. در طی جلسات لیزردرمانی جریان خون به سمت رگ‌های سالم هدایت می‌شود و سیاهرگ‌هایی که مانع عبور خون شده بودند، سوزانده و بسته خواهند شد.

انواع کاربرد لیزر؛ درمان جای جوش، منافذ باز و جوانسازی پوست

۳. انواع کاربرد لیزر؛ درمان جای جوش، منافذ باز و جوانسازی پوست

یکی از کاربردهای لیزر در زیبایی پوست ازبین‌بردن یا کاهش چین‌وچروک صورت، منافذ باز، آکنه، اسکار زخم و جوانسازی پوست است. لیزر روشی غیرتهاجمی است که پوست را تحریک کرده و باعث ساخته‌شدن سلول‌های پوستی جدید و کلاژن‌سازی میانی می‌شود.

پرتوهای ساطع شده از دستگاه لیزر با لایه‌برداری سطحی از پوست، فرورفتگی و جای جوش را از بین می‌برند و باعث بهبود نواحی آسیب‌دیده پوست می‌شوند. تورم و قرمزی پوست لیزر شده پس از چند روز برطرف می‌شود و شادابی پس از جلسه احساس خواهد شد. لایه برداری پوست با لیزر اگرچه باعث ازبین‌رفتن لکه‌های پوستی، زخم‌ها، جای جوش، خطوط ظریف و چین‌وچروک، خطوط پنجه کلاغی، افتادگی پوست می‌شود؛ اما برای جوش‌های فعال و افتادگی زیاد پوست گزینه مناسبی نخواهد بود.

۴. درمان التهابات پوستی و پسوریازیس

تخلیه ژل پاژ همراه با التهاب و کبودی است که استفاده از لیزر این التهابات و کبودی پوست ناشی از ژل پاژ را کاهش می‌دهد. لیزر روش درمانی غیرتهاجمی است که بروز عوارض بعدی مانند التهاب و تورم در آن بسیار نادر است.

یکی دیگر از کاربردهای لیزر درمان بیماری پوستی شایع در ایران یعنی پسوریازیس است. در این بیماری سلول‌های پوستی فراتر از حدی که باید ریخته شوند در بدن تولید می‌شوند و در سطح پوست ضایعات و برآمدگی‌های زننده‌ای ایجاد می‌شود. پسوریازیس درمان قطعی ندارد؛ اما با لیزر می‌توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد و سطح پوست صاف‌تری داشت.

۵. از بین بردن جای زخم و سوختگی و لک‌های پوستی (ملاسما)

یکی از بی‌خطرترین راه‌ها برای ازبین‌بردن جای زخم، سوختگی و محوشدن انواع لک های پوستی لیزر است. البته باید توجه داشت این روش درمانی آثار زخم و سوختگی و یا اسکارهای ناشی از تصادف و جراحی را به‌صورت کامل از بین نمی‌برد و پوست به حالت اولیه برنمی‌گردد. بهبود پوست تا درصد بالایی رخ می‌دهد و جایی برای عوارض بعدی وجود نخواهد داشت.

لکه‌های حاملگی یا ملاسما نیز با لیزر کم‌رنگ خواهند شد. این لک‌ها با تغییرات هورمونی بدن پدیدار می‌شوند؛ بنابراین به طور کامل از بین نمی‌روند و امکان بازگشت این لک‌ها وجود دارد. از دیگر کاربردهای لیزر برطرف‌کردن ترک‌های پوستی ناشی از چاقی و لاغری و یا حاملگی است. این روش درمانی در محوکردن لک‌ها بسیار مؤثر است؛ اما به‌صورت کامل پاک نمی‌کند.

کاربردهای لیزر در زیبایی پوست؛ لیزر موهای زائد

۶. کاربردهای لیزر در زیبایی پوست؛ لیزر موهای زائد

بیشترین کاربرد و استفاده از لیزر در زمینه حذف موهای زائد است. در این روش پرتوهای ساطع شده از دستگاه، فولیکول مو را هدف قرار می‌دهند و با آسیب‌زدن به پیازچه مو از رشد مجدد موی زائد جلوگیری می‌کنند. حرارت و گرما توسط رنگ‌دانه‌های تیره مو جذب می‌شود و فولیکول مو می‌سوزد. در هنگام لیزر همه موها در فاز فعال و رشد نیستند به همین دلیل برای ازبین‌بردن موهای زائد، لیزر باید در ۶ الی ۸ جلسه و فواصل زمانی تعیین شده انجام شود.

۷. پاک کردن خالکوبی و رنگدانه های پوست

یکی دیگر از کاربردهای لیزر پاک‌کردن خال‌کوبی و تتوهای بدن است. این روش غیرتهاجمی و ایمن بدون آسیب رساندن به پوست خال‌کوبی‌های بدن را پاک می‌کند. امواج نور ساطع شده از دستگاه به پوست نفوذ پیدا کرده و توسط جوهرهای تیره‌رنگ زیر پوست جذب می‌شوند. پرتوهای لیزر جوهر را به قسمت‌های بسیار کوچکی تجزیه می‌کنند که در نهایت توسط سیستم ایمنی بدن حذف خواهند گردید.

ضایعات رنگ‌دانه‌ای پوست مانند خال‌های مادرزادی و کک‌ومک با لیزر از بین خواهند رفت. با لیزر می‌توان بدون آسیب رساندن به پوست و هرگونه آلودگی و نگرانی برای جای زخم ،خال‌های بدن را برداشت.

انواع دستگاه لیزر برای درمان مشکلات پوستی

برای داشتن پوستی صاف و به‌دوراز مشکلات پوستی باید از دستگاه‌های لیزر پیشرفته و متناسب با عارضه پوستی استفاده کرد. بهترین دستگاه‌های لیزر برای درمان در زیر آمده است.

 • لیزر الکساندرایت: لیزر الکس بیشترین کاربرد را در رفع موهای زائد بدن دارد. کاربرد های لیزر با دستگاه الکساندرایت شامل درمان و رفع طیف گسترده‌ای از ضایعات و مشکلات پوستی مانند ضایعات ناشی از پیگمانته و عروق نیز است.
 • لیزر دی‌اکسیدکربن: یکی از انواع قدیمی لیزر، لیزر دی‌اکسیدکربن است. این دستگاه برای لایه‌برداری عمقی پوست، ازبین‌بردن جای زخم و آکنه، کاهش منافذ باز پوست و برای درمان انواع زگیل‌های تناسلی استفاده می‌شود.
 • لیزر اربیوم: این دستگاه لیزر با لایه‌برداری‌های سطحی پوست در جوان‌سازی و همچنین رفع چین و چروک‌های سطحی پوست نقش مؤثری دارد. از این لیزر جهت تحریک فرایندهای طبیعی بازسازی و احیای پوست استفاده می‌شود.
 • لیزر PDL: از کاربردهای لیزر پی دی ال می‌توان به درمان ضایعات عروقی، ماه‌گرفتگی‌ها و خال‌ها و همچنین اسکارها اشاره کرد.
 • لیزر ND-YAG: درمان و ازبین‌بردن تغییرات رنگی پوست، واریس‌ها یا رگ‌های زیر پوستی، لک‌های پوستی و همچنین پاک‌کردن خال‌کوبی از انواع کاربرد لیزر ان دی یاگ است.
 • لیزر Q-Switch: یکی از کاربردهای لیزر کیوسوئیچ درمان لک صورت است و از آن در درمان کک‌ومک‌های صورت و بدن، برداشتن خال و پاک‌کردن خال‌کوبی نیز استفاده می‌شود.
مزایای استفاده از لیزر برای پوست

مزایای استفاده از لیزر برای پوست

لیزر روشی شناخته شده برای حذف موهای زائد است که بدون هیچ درد و یا عوارض بعدی رشد موهای زائد را متوقف می‌سازد. کاربردهای لیزر محدود به حذف موهای زائد نمی‌شود و شامل مواردی چون ازبین‌بردن ضایعات عروقی، جوان‌سازی پوست، رفع جای جوش و آکنه، درمان لک‌های پوستی و ازبین‌بردن خال‌کوبی نیز می‌شود. این روش درمانی به دلیل کاربردهای گسترده و مزایای زیادی که دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این مزایا عبارت‌اند از:

 • درمان بدون هیچ‌گونه درد، آسیب یا حساسیت‌های پوست
 • درمان بدون عوارض بعدی جراحی
 • روشی درمانی غیرتهاجمی مورد تأیید سازمان جهانی دارو
 • افزایش اعتمادبه‌نفس و حس رضایتمندی از خود
 • قابل کاربرد در تمام نقاط بدن و صورت
 • تحریک پوست و کلاژن‌سازی
 • اقتصادی و به‌صرفه‌بودن نسبت به سایر روش‌های درمانی
 • ازبین‌بردن موهای زیرپوستی و جوش‌های ناشی از آن
 • جوان‌سازی، شادابی و روشن‌شدن پوست
 • قابل‌استفاده برای همه افراد با گروه‌های سنتی متفاوت
 • ایمنی و بهداشت بالا
 • سریع و مطمئن بودن

جمع‌بندی

کاربردهای لیزر بسیار گسترده است و امروزه علاوه بر حذف موهای زائد در زیبایی و جوانسازی پوست نیز استفاده می‌شود. این روش درمانی غیرتهاجمی بوده و عوارض بعدی جراحی و سایر روش‌های پرخطر را ندارد. درمان ضایعات عروقی، ازبین‌بردن رنگ‌دانه‌های پوستی، پاک‌کردن خال‌کوبی، درمان مشکلات و بیماری‌های پوستی، جوان‌سازی و رفع چین و چروک‌های پوستی از انواع کاربرد لیزر است.

برای داشتن پوستی صاف و شفاف باید به مراکز لیزر و کلینیک‌های معتبر مراجعه کرد تا با مشورت پزشک دستگاه لیزر مناسب و مجهز انتخاب گردد و درمان توسط اپراتور ماهر صورت گیرد. عوارض کم و نادر، به‌صرفه و اقتصادی‌بودن، بهبود و نتیجه‌گیری سریع، پوست صاف و شفاف و اعتمادبه‌نفس بالا همگی از مزایای استفاده از لیزر برای پوست است. برای داشتن تجربه خریدی مطمئن می‌توانید از محصولات باکیفیت آفرودیت لیزر سفارش دهید، این مجموعه جدیدترین دستگاه‌های لیزر و جوانسازی پوست همراه با خدمات پس از فروش در اختیار شما قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha Plus loading...

بستن منو
بستن

محصولات ...

دستگاه لیزر موهای زائد دستگاه لاغری و تناسب اندام دستگاه لیفت و جوانسازی آنالیزورها لیزر کیوسوییچ
بستن

مرحله ی دوم

لیزر مو الکساندرایت لیزر الکس دایود اس اچ آر (SHR)
بستن

مرحله ی دوم

کرانوس ام اسکالپت مگشیپ ای ام اس آی بادی (EMS iBody) پد کرایولیپولیز آر اف کویتیشن
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه هایفو اولترا + کاربرد و مزایا لیزر CO ² فرکشنال میکرونیدلینگ و مزوتراپی
بستن

مرحله ی دوم

بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن کوانتوم آنالایزر
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه لیزر کیوسوییچ ورتیکال پیکوثانیه دستگاه کیوسوئیچ لیزر پیکوتک
بستن

مرحله ی سوم.

کندلا
بستن

مرحله ی سوم.

دایموند پلاس رافائل (Raphael) لیزر تیتانیوم ۲۰۲۲
Nested Offcanvas

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

کویتیشن آر اف بادی شیپ کویتیشن آر اف لونا