شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09199595133

چرا لیزر دایود؟

چرا لیزر دایود؟

ملانین هدف اصلی لیزرهای حذف موهای زاید می باشد نور تابیده شده توسط ملانین مو جذب شده و باعث افزایش حرارت در ریشه مو می گردد که این گرما نهایتا منجر به از بین رفتن آن می گردد.لذا هر چه قدر میزان ملانین بیشتر باشد( مو مشکی تر باشد) انرژی بیشتری جذب کرده و سریعتر و راحتتر از بین میرود. از طرفی همان اندازه که موهای مشکی تر جذب انرژی بهتری دارند، پوستهای تیره تر هم انرژی بیشتری را در سطح پوست جذب می کنند واحتمال سوختگی و عوارض دیگر را افزایش می دهد.

پس مناسبترین افراد برای حذف موهای زاید با لیزر کسانی هستند که دارای پوست روشن و موهای تیره می باشند. این افراد با دستگاه های با کیفیت معمولی هم جواب رضایتبخشی را دریافت میکنند اما تفاوت کیفیت دستگاه های مختلف زمانی مشخص می شود که افراد با پوستهای تیره و موهای روشن تر مورد درمان قرار گیرند.

چرا لیزر دایود؟

هر تکنولوژی مزایا و معایب مختص به خود را دارد.لیزر الکساندرایت مناسبترین طول موج را برای حذف موهای زاید معمولی  داراست اما برای موهای نازک و کرکی جوابدهی مناسبی ندارد. همچنین درمان با الکساندرایت دردناک بوده و خطر سوختگی  و عوارض برای پوست‌های تیره تر بسیار بالاست.اما برگشت پذیری کمی دارد.

آی پی ال و ای لایت هم دردناک بوده و روش‌های بسیار کندی هستند که با ظهور روش SHR از رده خارج شده و منسوخ شدند و همچنین جوابدهی این دو تکنولوژی از لیزرها کمتر است.

روش اس اچ آر دارای سرعت بسیار بالایی است و کاملا بدون درد و عوارض می باشد همچنین این روش کاملا مناسب پوستهای تیره می باشد . از طرفی سرعت ریزش مو در این روش از تمامی روشها بیشتر است اما به همان نسبت برگشت پذیری بیشتری نسبت به سایر روشها دارد.

لیزر دایود به استاندارد طلایی برای حذف موهای زاید تیپ پوستی آسیایی شهرت دارد.مزایای لیزر دایود عبارتند از عمق نفوذ بالا  و در نتیجه جوابدهی عالی، بدون درد و سوختگی، بازگشت پذیری ناچیز، کاملا مناسب برای موهای کرکی،سرعت درمان بسیار بالا و مناسبترین لیزر جهت حذف موهای تیپ پوستی آسیا یی و ایرانی.

همچنین لیزر دایود مقرون به صرفه ترین  تکنولوژی موجود برای حذف موهای زاید است که هندپیس آن تا چندین میلیون شات قابل استفاده می باشد.

چرا لیزر دایود؟

البته باید توجه داشت که استفاده از لیزر دایود در نواحی از بدن که تراکم مو بسیار زیاد است و همچنین نواح بسیار حساستر مثل ژنیتال می تواند تا حدی دردناک باشد که معمولا در این موارد از کرم‌های بی حسی موضعی می توان استفاده نمود اما در سایر نقاط بدن معمولا نیازی به استفاده از کرم های بی حسی موضعی وجود ندارد.

چرا لیزر دایود؟

تهیه شده در دپارتمان علمی-آموزشی گروه مهندسی پزشکی آفرودیت

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha Plus loading...

بستن منو