شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09192081519

هیدروفیشیال؛ کاربرد هیدروفیشیال برای پوست

آبرسانی، کلاژن‌سازی و تغذیه پوست مهم‌ترین فاکتورهای داشتن پوست زیبا و جوان هستند. افزایش سن و همچنین قرارگیری در معرض عوامل محیطی مضر منجر به بروز لکه‌های پوستی، چین‌وچروک و پیر پوستی می‌شود. از جمله عوامل محیطی که بر زیبایی پوست تأثیر منفی دارند می‌توان به آلودگی آب‌وهوایی، قرارگیری در معرض نور شدید خورشید، خشکی پوست و مصرف الکل و دخانیات اشاره کرد.

پوست انسان قادر به ترمیم و بازسازی است؛ ولی با افزایش سن به دلیل کاهش کلاژن‌سازی این روند کندتر می‌شود و درنتیجه چین و چروک‌های بیشتری روی پوست ظاهر می‌شود. ازطریق روش‌های درمانی زیبایی پوست می‌توان کلاژن‌سازی را تحریک کرد. یکی از روش‌های جوان‌سازی و ترمیم پوست کاربرد هیدروفیشیال است. روش غیر تهاجمی هیدروفشیال برای پاک‌سازی و جوان‌سازی پوست بکار می‌رود. در ادامه مطلب از آفرودیت لیزر به بررسی روش جوانسازی پوست با هیدروفیشیال می‌پردازیم.

هیدروفیشیال چیست

هیدروفیشیال چیست؟

هیدروفیشیال یا هیدرودرم یک روش درمانی غیرتهاجمی است که برای پاک‌سازی و جوان‌سازی پوست بکار می‌رود. کاربرد هیدروفیشیال برای سنین مختلف و انواع پوست مناسب است. در روش هیدروفیشیال که یک روش درمانی چندمرحله‌ای است ابتدا با استفاده از دستگاه هیدروفیشیال ام دی منافذ پوست تخلیه می‌شوند. سپس با استفاده از اسید گلیکولیک و اسید سالیسیلیک لایه شاخی پوست برداشته می‌شود.

بعد از لایه‌برداری با استفاده از سرم حاوی آنتی‌اکسیدان، اسید هیالورونیک و پپتید فرایند جوان‌سازی انجام می‌شود. روش لایه‌برداری به این صورت است که با استفاده از میکرو قطرات آب، پوست لایه‌برداری می‌شود و آلودگی‌های پوستی از منافذ پوست بیرون کشیده می‌شوند. در مرحله پایانی پوست با مواد مغذی و اسید هیالورونیک ترمیم شده و جوان‌سازی اتفاق می‌افتد.

دستگاه هیدروفیشیال

دستگاه هیدروفیشیال دارای یک سر مارپیچ مکنده است. با استفاده از این دستگاه آنزیم ورتکس وارد پوست می‌شود و این آنزیم آلودگی‌ها و سلول‌های مرده را از پوست خارج می‌کند. برای رفع آکنه، رفع انسداد یا بزرگی منافذ پوست، درمان لک‌ها و خال‌های پوستی می‌توان از این روش استفاده کرد. هر جلسه هیدرودرم یا هیدروفیشیال پوست ۶۰-۴۵ دقیقه است و در روند درمان هیچ دردی حس نمی‌کنید؛ تنها یک قلم سرد است که روی پوست شما حرکت می‌کند.

دستگاه هیدروفیشیال دارای ۳ مخزن A/ B/ C است. مایع مربوط به پاک‌سازی در مخزن اول و مایع مخصوص جوان‌سازی در مخزن دوم قرار دارد. در مخزن سوم مایع مخصوص پاک‌سازی لوله‌های داخلی دستگاه قرار دارد. در بخش پایین مانیتور ۳ دکمه قرار دارد که هنگام کاربرد هیدروفیشیال برای تنظیم جریان آب، انتخاب مخزن‌های دستگاه و تنظیم فشار مکش آب از آن‌ها استفاده می‌شود.

دستگاه هیدروفیشیال

کاربرد هیدروفیشیال

جوان‌سازی و پاک‌سازی پوست با استفاده از روش‌های غیرتهاجمی عوارض جانبی و خطرات ناچیزی دارد. روش غیر تهاجمی هیدروفیشیال برای جوانسازی و پاک‌سازی پوست در یک فرایند سه‌مرحله‌ای شامل لایه‌برداری، آبرسانی و تغذیه پوست انجام می‌شود. این درمان روشی کم‌خطر و پربازده است که در ادامه کاربرد هیدروفیشیال را به‌تفصیل بیان می‌کنیم.

۱. لایه‌برداری

اولین مرحله روش غیر تهاجمی هیدروفیشیال لایه‌برداری است. متخصص پوست قدرت لایه‌برداری را با نوع پوست بیمار تنظیم می‌کند و با استفاده از دستگاه هیدروفیشیال و ترکیب اسیدهای گلیکولیک و اسید سالیسیلیک سلول‌های مرده پوست و چربی اضافی سطح پوست خارج می‌شوند. در مرحله لایه‌برداری منافذ پوست پاک‌سازی و باز می‌شوند؛ درنتیجه پوست ظاهری درخشان‌تر پیدا می‌کند.

۲. آبرسانی یا هیدراتاسیون

دومین مرحله کاربرد هیدروفیشیال آبرسانی است. بعد از لایه‌برداری کامل پوست با استفاده از نوک قلم دستگاه، ترکیبات آنتی‌اکسیدان و آبرسان به پوست تزریق می‌شوند. یکی از مواد تزریق‌شده اسید هیالورونیک است که موجب آبرسانی کامل پوست می‌شود. سپس منافذ پاک‌شده با ویتامین‌ها، پپتیدها و آنتی‌اکسیدان‌ها پر می‌شوند و ترمیم پوست آغاز می‌شود.

۳. کاربرد هیدروفیشیال؛ شفاف‌سازی پوست

با ازبین‌رفتن سلول‌های مرده و چربی‌های اضافی ناهمواری و تیرگی پوست از بین می‌رود. با بهبود بافت پوست در مرحله تغذیه و آبرسانی پوست، شاهد شفافیت و درخشندگی پوست خواهید بود. این تغییرات به صورتی هستند که بلافاصله بعد از انجام هیدرودرم می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

۴. روش غیر تهاجمی هیدروفیشیال؛ تسهیل سم‌زدایی غدد لنفاوی

غدد لنفاوی از مهم‌ترین بخش‌های بدن در سم‌زدایی هستند. قلم دستگاه هیدرودرم با حرکات آرام و ملایم مانند یک ماساژور عمل می‌کند و موجب افزایش گردش خون در پوست می‌شود. افزایش گردش خون موجب تحریک غدد لنفاوی می‌شود. کاربرد هیدروفیشیال با تحریک غدد لنفاوی، موجب دفع تسهیل‌ سم‌زدایی سموم موجود در پوست می‌شود.

علاوه بر هیدروفیشیال روش های مدرنو غیرتهاجی دیگر هم برای جوانسازی پوست وجود دارد. می توانید مقاله جدیدترین روش های جوانسازی پوست را مطالعه کنید.

جوانسازی پوست با هیدروفیشیال

جوانسازی پوست با هیدروفیشیال

روش هیدروفیشیال برای سنین مختلف و انواع پوست، حتی پوست‌های خشک، حساس و نازک مناسب است. حتی افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس می‌توانند بدون نگرانی تحت این روش غیرتهاجمی قرار گیرند. روش هیدرودرم یا هیدروفیشیال با تأثیرات قابل‌توجه خود روی پوست موجب جوان‌سازی می‌شود:

 • محکم کردن بافت پوست
 • کاهش منافذ باز پوست
 • درمان جوش‌های سرسیاه و آکنه
 • تنظیم چربی پوست
 • درمان آفتاب‌سوختگی
 • آبرسانی و درمان پوسته‌پوسته شدن پوست‌های خشک
 • ازبین‌بردن خطوط و چین‌وچروک صورت
 • حفظ شادابی و طراوت پوست

اقدامات موردنیاز قبل و بعد از انجام هیدروفیشیال

برای اثرگذاری بیشتر و مؤثرتر روش هیدروفیشیال لازم است قبل از کاربرد این روش درمانی غیرتهاجمی اقداماتی انجام شود. اقداماتی که قبل از کاربرد هیدروفیشیال باید انجام شود عبارت‌اند از:

 • ۲ هفته قبل از هیدروفیشیال هیچ‌گونه لایه‌برداری و لیزردرمانی انجام نشود.
 • ۶ ماه قبل از هیدروفیشیال مصرف محصولات ایزوترتینوئین مانند رآکوتان متوقف شود (مگر با صلاحدید پزشک)
 • در مردان در روز درمان نباید اصلاح مو انجام شود. در صورت انجام باید ۵-۴ ساعت قبل از انجام هیدروفیشیال باشد.
 • اگر تزریق بوتاکس انجام داده‌اید برای انجام هیدروفیشیال باید ۱ هفته صبر کنید. در مورد تزریق ژل این مدت‌زمان ۲ هفته است.

تا ۴۸ ساعت پیش از درمان موارد زیر باید رعایت شود:

 • عدم استفاده از مواد لایه‌بردار مانند آنزیم یا گلیکولیک اسید
 • عدم مصرف رتین A موضعی
 • عدم استفاده از موم یا کرم‌های موبر
 • عدم استفاده از داروهای رفع آکنه مانند بنزوئیل پروکساید و سالیسیلیک اسید
مراقبت‌های بعد از کاربرد هیدروفیشیال

مراقبت‌های بعد از کاربرد هیدروفیشیال

همان‌طور که قبل از انجام هیدروفیشیال باید اقدامات پیشگیرانه را رعایت کرد، بعد از کاربرد هیدروفیشیال نیز لازم است این موارد رعایت شود:

 • عدم استفاده از وکس برای ازبین‌بردن موهای زائد صورت (حداقل تا ۳-۲ روز بعد از درمان)
 • عدم لایه‌برداری و استفاده از محصولات پوستی حاوی اسید تا ۲ هفته بعد از هیدروفیشیال
 • عدم شستشوی صورت تا ۲۴ ساعت بعد از هیدروفیشیال
 • عدم مصرف محصولات حاوی رتینول تا چند روز بعد از کاربرد هیدروفیشیال
 • استفاده از ضدآفتاب دارای SPF بالا هنگام خروج از منزل
 • عدم مصرف کرم‌های استروئیدی تا ۴۸ ساعت بعد از درمان

قلم هیدروفیشیال

دستگاه هیدروفیشیال دارای قلمی است که لایه‌برداری، پاک‌سازی، آبرسانی و تزریق مواد مغذی را به پوست انجام می‌دهد. این قلم دارای چند سری متفاوت است.

 • سری هیدرودرم قلم که با لبه ساینده خود به‌آرامی پوست را لایه‌برداری می‌کند.
 • سری هیدرواکستراکشن که با طراحی مارپیچ مانند خود گردابی مکنده ایجاد می‌کند و با حرکات مکنده جوش‌های سرسیاه و ناخالصی‌های پوست را بیرون می‌کشد. در نتیجه منافذ عمیق پوست پاک‌سازی می‌شود.
 • سری هیدروفیوژن که مواد مغذی و اسید هیالورونیک را به پوست تزریق و موجب تغذیه پوست می‌شود.
هیدروفیشیال یا میکرودرم ابریژن

هیدروفیشیال یا میکرودرم ابریژن

روش هیدروفیشیال و روش میکرودرم ابریژن دو روش جداگانه هستند که در بسیاری موارد ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. در روش میکرودرم ابریژن با استفاده از ساینده‌های بسیار ریز الماس، پوست لایه‌برداری می‌شود؛ ولی در کاربرد هیدروفیشیال لایه‌برداری توسط میکرو قطرات آب و مکش انجام می‌شود. با این تعریف روش غیر تهاجمی هیدروفیشیال درمانی ملایم‌تر و اثرگذارتر است و هم‌زمان آبرسانی هم انجام می‌شود. کاربرد هیدروفیشیال برای افرادی است که می‌خواهند لکه‌های پوستی آن‌ها کم‌رنگ و پوستی لطیف داشته باشند؛ ولی میکرودرم ابریژن مناسب افرادی است که پوستشان دارای استرچ مارک بوده و کاندید لایه‌برداری قوی هستند.

موارد منع استفاده از روش غیر تهاجمی هیدروفیشیال

یکی از مزایای منحصربه‌فرد کاربرد هیدروفیشیال این است که این روش درمان و پاک‌سازی پوست برای سنین مختلف و انواع پوست مناسب است؛ ولی افرادی با شرایط خاص نباید از این روش درمانی استفاده کنند. افرادی که دارای شرایط زیر هستند:

 • خانم‌های باردار و شیرده
 • افراد دارای اگزمای فعال، اسکار یا زخم باز در ناحیه درمان
 • افراد دارای بیماری‌های خودایمنی
 • افراد دارای اختلال لنفاوی

جمع‌بندی

یکی از روش‌های جوان‌سازی و پاک‌سازی پوست کاربرد هیدروفیشیال است. در روش غیر تهاجمی هیدروفیشیال پوست در چند مرحله لایه‌برداری، پاک‌سازی، آبرسانی و تغذیه می‌شود. از طریق جوانسازی پوست با هیدروفیشیال رنگ چهره بلافاصله بعد از جلسه درمانی شفاف می‌شود و فرد می‌تواند تغییرات محسوس پوست را احساس کند. برای لیفت و جوانسازی پوست دستگاه های مختلفی وجود دارد. یکی از دستگاه‌های کاربردی هیدروفیشیال آکواجت است که در رده محصولات اقتصادی قرار دارد. می‌توانید برای قیمت و خرید دستگاه هیدروفیشیال از گروه مهندسی پزشکی آفرودیت لیزر کمک بگیرید. آفرودیت لیزر دستگاه هیدروفیشیال آکواجت را با ضمانت کیفیت و اصل بودن به شما ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha Plus loading...

بستن منو
بستن

محصولات ...

دستگاه لیزر موهای زائد دستگاه لاغری و تناسب اندام دستگاه لیفت و جوانسازی آنالیزورها لیزر کیوسوییچ
بستن

مرحله ی دوم

لیزر مو الکساندرایت لیزر الکس دایود اس اچ آر (SHR)
بستن

مرحله ی دوم

کرانوس ام اسکالپت مگشیپ ای ام اس آی بادی (EMS iBody) پد کرایولیپولیز آر اف کویتیشن
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه هایفو اولترا + کاربرد و مزایا لیزر CO ² فرکشنال میکرونیدلینگ و مزوتراپی
بستن

مرحله ی دوم

بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن کوانتوم آنالایزر
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه لیزر کیوسوییچ ورتیکال پیکوثانیه دستگاه کیوسوئیچ لیزر پیکوتک
بستن

مرحله ی سوم.

کندلا
بستن

مرحله ی سوم.

دایموند پلاس رافائل (Raphael) لیزر تیتانیوم ۲۰۲۲
Nested Offcanvas

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

کویتیشن آر اف بادی شیپ کویتیشن آر اف لونا