شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09192081519

نکات کلیدی رفع موهای زائد با لیزر دایود

روش رفع موهای زائد با لیزر دایود یکی از بهترین روش‌هایی است که کارایی آن ثابت شده است. لیزر دایود با استفاده از طول‌موج ۸۰۸ نانومتر بر فولیکول‌های مو تأثیر گذاشته و آن‌ها را تخریب می‌کند. همچنین این طول‌موج روی پوست‌های تیره هم به طور مؤثر عمل کرده و بدون صدمه‌زدن به پوست، موهای زائد را از بین می‌برد. به همین دلیل لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد است.

از جمله مزایای لیزر دایود، نفوذ اشعه آن به قسمت‌های عمیق پوست با سطح ایمنی بالا است. در این مقاله از گروه مهندسی پزشکی آفرودیت لیزر نکات کلیدی رفع موهای زائد با لیزر دایود را بررسی می‌کنیم.

عملکرد لیزر موهای زائد با دستگاه دایود

عملکرد لیزر موهای زائد با دستگاه دایود

در بازار دستگاه‌های پزشکی و زیبایی، دستگاه‌های مختلفی مانند دستگاه لیزر الکساندرایت، دستگاه لیزر دایود رازورلیز، الکس دایود آیس پلاس و… برای رفع موهای زائد وجود دارد. هنگام استفاده از دستگاه لیزر دایود برای رفع موهای زائد، اشعه لیزر با طول‌موج ۸۰۸ نانومتر ملانین موجود در فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار می‌دهد. درنتیجه تابش اشعه لیزر، چرخه رشد و بازسازی موها تخریب شده و روند رشد آن‌ها به میزان زیادی کند می‌شود. این در حالی است که بافت‌های اطراف هیچ آسیبی نمی‌بینند. به همین دلیل رفع موهای زائد با لیزر دایود روشی بسیار مناسب است.

تکرار منظم جلسات درمانی موجب تضعیف فولیکول موهای زائد و درنتیجه رفع دائمی آن‌ها می‌شود. انرژی لیزر دایود به‌صورت انتخابی توسط رنگ‌دانه‌های مو جذب می‌شود. درنتیجه گرمای حاصل در ریشه موهای زائد منتشر شده و آن‌ها را از بین می‌برد.  

لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد؛ ویژگی‌ های فنی دستگاه لیزر دایود

رفع موهای زائد با لیزر دایود ازآن‌جهت اهمیت دارد که این دستگاه دارای ویژگی‌های فنی قابل‌توجهی است که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم. مزایای فنی لیزر دایود عبارت‌اند از:

 • طول‌موج دستگاه: ۷۵۰-۱۰۶۴ نانومتر (عمدتاً ۸۰۸ نانومتر)
 • مجهز به سیستم کولینگ تماسی
 • در گروه دستگاه‌های لیزر نیمه‌هادی
 • دارای تک طول‌موج، دو و سه طول‌موج
 • نحوه عمل به‌صورت رولی با فرکانس بالا
 • پایین‌بودن هزینه تعمیر قطعات دستگاه (به دلیل طول عمر بالای دستگاه)

این مزایای فنی دستگاه موجب شده تا لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد باشد.

ویژگی ‌های دستگاه دایود هنگام لیزر موهای زائد

ویژگی ‌های دستگاه دایود هنگام لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد با لیزر دایود، یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای حذف موهای ناخواسته است. در ادامه دلیل عملکرد موفق لیزر دایود را بررسی می‌کنیم.

 • مناسب برای انواع پوست: یکی از دلایلی که موجب شده لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد باشد توانایی بالای آن در سازگاری با انواع مختلف پوست است. این ویژگی که از مزایای لیزر دایود نیز محسوب می‌شود قابلیت تنظیم بر اساس رنگ، نوع پوست، جنس مو، سطح بدن و ویژگی‌های دیگر را دارد.
 • هندپیس‌های قوی: یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دستگاه لیزر، هندپیس‌ها هستند. هندپیس‌ها نقش مهمی در تعیین قیمت و همچنین رفع موهای زائد دارند. طولانی‌بودن عمر هندپیس‌ها نشان‌دهنده دوام و قدرت دستگاه لیزر است. هندپیس‌های دستگاه دایود قدرت بالایی دارند  که موجب افزایش طول عمر این دستگاه می‌شوند. این ویژگی هم از دیگر مزایای لیزر دایود است.
 • سرعت عمل بالا: به دلیل سرعت شات‌های دستگاه، سرعت رفع موهای زائد با لیزر دایود بالا است. دلیل این سرعت عمل، استفاده از تکنولوژی SHR است. به همین دلیل در مدت‌زمان کوتاهی تعداد زیادی از موهای زائد از بین می‌روند.
 • سیستم خنک‌کننده قوی: یکی از مزایای دستگاه‌های لیزر جدید و پیشرفته مانند دستگاه لیزر دایود جرمنی، الکس دایود دایموند پلاس و…، داشتن سیستم خنک‌کننده است تا از این طریق احساس سوزش خفیف در زمان لیزر تسکین یابد. دستگاه لیزر دایود همانند دستگاه‌های لیزر پیشرفته دیگر مجهز به دستگاه کولینگ قوی است.

نکات کلیدی رفع موهای زائد با لیزر دایود

لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد است. قبل از رفع موهای زائد با لیزر دایود اپراتور یا متخصص لیزر نکات مهمی را به متقاضی لیزردرمانی خواهد گفت. رعایت این نکات برای دستیابی به بهترین نتیجه ضروری است. نکات کلیدی رفع موهای زائد با دستگاه لیزر دایود عبارت‌اند از:

 • استفاده از عینک مخصوص لیزر هنگام لیزردرمانی و رفع موهای زائد با لیزر دایود
 • استفاده از کرم ضدآفتاب بعد از لیزر موهای زائد با دستگاه دایود
 • مراجعه به کلینیک‌های تخصصی برای انجام لیزر با دستگاه دایود
 • عدم استفاده از هرگونه ماده آرایشی قبل از لیزر در محل درمان
 • استفاده از پماد لیدوکایین ۳۰ دقیقه قبل از انجام لیزر برای کاهش درد
 • عدم برنزه کردن پوست ۱ ماه قبل از لیزر با دستگاه دایود
 • توقف مصرف داروهای هورمونی پیش از دوره لیزردرمانی و مشورت با پزشک
 • عدم قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید تا چند هفته بعد از رفع موهای زائد با لیزر دایود
 • عدم شستشوی ناحیه لیزر شده تا چند ساعت بعد از لیزر
 • در صورت وجود تب‌خال، زخم یا عفونت از لیزر موهای زائد آن قسمت خودداری کنید.
رفع موهای زائد با لیزر دایود؛ مزایای لیزر دایود

رفع موهای زائد با لیزر دایود؛ مزایای لیزر دایود

دستگاه‌های لیزر مختلف مانند الکس دایود دایموند پلاس، الکس دایود آیس پلاس و الکس دایود رافائل وجود دارد که همگی از بهترین انواع دستگاه‌های لیزر هستند. به دلیل ویژگی‌های فنی و درمانی بسیار خوب، دستگاه لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد است. رفع موهای زائد با لیزر دایود مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • قابلیت رفع موهای زائد در مناطق بزرگ بدن با دستگاه لیزر دایود
 • بالابودن قدرت نفوذ اشعه لیزر به عمیق‌ترین لایه‌ها بدون آسیب‌زدن به مناطق اطراف
 • بالابودن سرعت حذف موهای زائد
 • طول‌موج طولانی دستگاه دایود = دستیابی به نتایج بسیار خوب در پوست‌های تیره
 • داشتن پالس‌های یکنواخت و کاهش خطر استفاده از این دستگاه
 • داشتن صفحه‌نمایش لمسی ۱۰ اینچی = کارکردن راحت‌تر با دستگاه

تعداد جلسات لازم برای رفع موهای زائد با لیزر دایود به صورت دائمی

تعداد جلسات درمانی برای رفع موهای زائد با لیزر دایود به جنس مو، پوست، رنگ پوست، واکنش فرد به درمان و تخصص پزشک یا اپراتور بستگی دارد. به طور میانگین تعداد جلسات ۸-۶ جلسه است؛ ولی عوامل تأثیرگذاری که ذکر کردیم می‌تواند موجب افزایش یا کاهش تعداد جلسات شود.

نکته مهم برای رسیدن به نتیجه مطلوب، رعایت منظم جلسات درمانی و شارژ سالیانه است. در این صورت به این نتیجه خواهید رسید که لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد است.

تعداد جلسات لازم برای رفع موهای زائد با لیزر دایود به صورت دائمی

جمع‌بندی

رفع موهای زائد با لیزر دایود یکی از بهترین روش‌های حذف موهای ناخواسته است که می‌توان در چند جلسه درمانی منظم به نتایج خوبی دست‌یافت. دستگاه لیزر دایود ویژگی‌های فنی و عملکردی بسیار خوبی دارد که آن را به یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر تبدیل کرده است. از مهم‌ترین مزایای لیزر دایود، قدرت نفوذ اشعه لیزر دستگاه، بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف و بالابودن سرعت حذف موهای زائد است.

از طرف دیگر طول‌موج‌های قوی و نفوذ به عمق بافت موجب شده تا این دستگاه  روی پوست‌های تیره عملکرد خوبی داشته باشد. به همین دلیل می‌توان گفت لیزر دایود بهترین روش رفع موهای زائد است. گروه مهندسی پزشکی آفرودیت لیزر عرضه‌کننده جدیدترین دستگاه‌های زیبایی، لیفت و جوانسازی و لیزر است. آفرودیت لیزر بهترین دستگاه‌ها را با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه‌های لیزر به صفحه لیزر موهای زائد مراجعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha Plus loading...

بستن منو
بستن

محصولات ...

دستگاه لیزر موهای زائد دستگاه لاغری و تناسب اندام دستگاه لیفت و جوانسازی آنالیزورها لیزر کیوسوییچ
بستن

مرحله ی دوم

لیزر مو الکساندرایت لیزر الکس دایود اس اچ آر (SHR)
بستن

مرحله ی دوم

کرانوس ام اسکالپت مگشیپ ای ام اس آی بادی (EMS iBody) پد کرایولیپولیز آر اف کویتیشن
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه هایفو اولترا + کاربرد و مزایا لیزر CO ² فرکشنال میکرونیدلینگ و مزوتراپی
بستن

مرحله ی دوم

بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن کوانتوم آنالایزر
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه لیزر کیوسوییچ ورتیکال پیکوثانیه دستگاه کیوسوئیچ لیزر پیکوتک
بستن

مرحله ی سوم.

کندلا
بستن

مرحله ی سوم.

دایموند پلاس رافائل (Raphael) لیزر تیتانیوم ۲۰۲۲
Nested Offcanvas

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

کویتیشن آر اف بادی شیپ کویتیشن آر اف لونا