شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09192081519

بهترین زمان شستن صورت بعد از لیزر

شستن صورت بعد از لیزر چندان توصیه نمی‌شود و بهتر است برای تمیزکردن صورت از یک شوینده ملایم استفاده شود. استحمام نیز بعد از لیزر موهای زائد صورت با آب سرد می‌تواند انجام شود؛ اما دوش آب گرم اصلا توصیه نمی‌شود. زمان مناسب شستشوی صورت بعد از لیزر حدود ۲۴ ساعت بعد از انجام درمان است و بهتر است استحمام نیز با رعایت همین فاصله زمانی انجام شود. رعایت این نکات عوارض ناشی از لیزر موهای زائد را به حداقل خواهد رساند و درمان لیزر مفید و موثر خواهد بود.

در ادامه این مطلب از آفرودیت لیزر ارائه‌دهنده انواع تجهیزات و دستگاه‌های جوان‌سازی پوست، لیزر موهای زائد و… از بهترین برندها و با بالاترین کارایی و کیفیت، درباره لیزر موی زائد صورت و شستن صورت بعد از لیزر توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

حذف موهای زائد صورت با لیزر

حذف موهای زائد صورت با لیزر

لیزر موهای زائد صورت در مقایسه با روش‌های حذف موهای زائد سنتی روشی بهتر، کم‌خطرتر و موثرتر است. درصورتی‌که لیزر در یک مرکز معتبر و تخصصی زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، عوارض آن به صفر خواهد رسید. همچنین مراکزی که مجهز به دستگاه‌های لیزر موی زائد با سیستم خنک‌کننده مطلوب هستند و درمان لیزر توسط اپراتور باتجربه و کارآزموده انجام ‌می‌گیرد، می‌توانند لیزر را با عوارض کمتری انجام دهند. روش‌های سنتی مثل وکس، اصلاح با نخ، موچین، کرم‌های موبر و ریش‌تراش می‌توانند عوارضی همچون قرمزی، تورم، کبودی و درد ایجاد کنند.

به‌علاوه مدت‌زمان تاثیر و ماندگاری این روش‌های سنتی نسبت به لیزر بسیار کمتر است. قبل از پرداختن به بهترین زمان شستن صورت بعد از لیزر هزینه آن را با دیگر روش‌ها مقایسه می‌کنیم. مقایسه هزینه تمام شده لیزر موی صورت با هزینه‌ای که به‌صورت هفتگی یا ماهانه برای پاک‌سازی پوست با روش‌های سنتی پرداخت می‌شود، نیز نشان می‌دهد که باتوجه‌به ماندگاری و تاثیر طولانی‌مدت لیزر، حذف موهای زائد با کمک لیزر به‌صرفه‌تر خواهد بود.

لیزر موهای زائد صورت هم در خانم‌ها و هم در آقایان انجام می‌شود. اصلاح خط ریش در آقایان یکی از کاربردهای لیزر است که در زیبایی صورت نقش به سزایی دارد. رعایت نکات و شستن صورت بعد از لیزر در زمان مناسب، تاثیرگذاری لیزر را بیشتر می کند. البته حذف موهای زائد به کمک لیزر در تمام نواحی بدن به جز پلک‌ها قابل‌انجام است.

به‌طورکلی لیزر موهای زائد صورت یا دیگر قسمت‌های بدن موجب صاف و لطیف شدن پوست می‌شود، نیاز به اصلاح مداوم موهای زائد را از بین می‌برد و اعتمادبه‌نفس فرد را در مورد زیبایی و آراستگی خود بالا می‌برد. تنظیم طول‌موج مناسب، متناسب با رنگ پوست و ضخامت موی هر فرد به مهارت اپراتور بر می‌گردد. به همین دلیل است که مهارت اپراتور یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب مراکز لیزر است. بی‌تجربگی اپراتور در مواردی می‌تواند باعث ایجاد سوختگی در پوست و ایجاد عوارض جبران‌ناپذیر شود.

شستن صورت بعد از لیزر؛ نحوه عملکرد لیزر موهای زائد صورت

شستن صورت بعد از لیزر؛ نحوه عملکرد لیزر موهای زائد صورت

اشعه لیزر بانفوذ به فولیکول‌های مو باعث تضعیف ریشه مو شده و به‌مرور و با تکرار جلسات درمان به‌تدریج موهای زائد را از بین خواهد برد. نکته قابل‌توجه در مورد لیزر موهای زائد این است که در یک‌زمان مشخص بیشتر موهای بدن در فاز استراحت و تعداد کمی در فاز رشد هستند. لیزر موهای زائد تنها بر روی موهایی که در فاز رشد هستند، موثر است و بر دیگر تارهای مو تاثیری ندارد. به همین دلیل تکرار جلسات لیزر و رعایت فاصله زمانی صحیح بین جلسات لیزر برای ازبین‌بردن کامل موهای زائد لازم است.

انجام لیزر موهای زائد برای برخی افراد مناسب نیست. زنان باردار، مبتلایان به صرع، بیماران دیابتی از جمله افرادی هستند که کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر نیستند. افرادی که به طور مکرر به تب‌خال مبتلا می‌شوند یا زخم و عفونت فعال و یا آکنه در محل موردنظر برای لیزر دارند، نیز توسط متخصصان پوست از انجام لیزر موهای زائد منع می‌شوند.

شست و شوی صورت بعد از لیزر

در مبحث لیزر موهای زائد صورت یا بدن انجام یک سری از کارها الزامی است. برای لیزر باید شیو قبل از لیزر و زمان مناسب شستن صورت بعد از لیزر رعایت شود. شستن صورت با آب ۲۴ ساعت بعد از انجام درمان لیزر ممکن است. قبل از آن برای تمیزکردن پوست می‌توان از پاک‌کننده‌های ملایم مناسب پوست‌های حساس استفاده کرد. همچنین استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده باعث کاهش خشکی، قرمزی و حساسیت پوست ناحیه تحت درمان خواهد شد.

زمان مناسب شستن صورت بعد از لیزر

انتخاب بهترین زمان شستن صورت بعد از لیزر در درجه اول باید بر اساس نظر پزشک متخصص مرکز تخصصی لیزر صورت بگیرد که بسته به نوع پوست و ویژگی‌های هر فرد متفاوت خواهد بود. البته عموما پزشکان توصیه می‌کنند که ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از لیزر از تماس آب با صورت خودداری کنید. همچنین تا ۷ روز بعد از لیزر نباید از مواد آرایشی لایه‌بردار و اسکراب‌ها بر روی موضع استفاده کرد.

بسته به نوع دستگاه لیزر موهای زائد نیز ممکن است مدت‌زمان ممنوعیت دوش‌گرفتن متفاوت باشد؛ به‌عنوان‌مثال پس از لیزر با دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم به علت مجهز بودن این دستگاه به سیستم خنک‌کننده، می‌توان بلافاصله دوش آب سرد گرفت.

شوینده مناسب برای شستن صورت بعد از لیزر

شوینده مناسب برای شستن صورت بعد از لیزر

بهترین راه برای تمیزکردن پوست صورت پس از لیزر تا ۲۴ ساعت استفاده از شوینده‌های ملایم مناسب پوست‌های حساس مانند میسلار واترهای خیلی ملایم است که با تجویز پزشک متخصص قابل‌استفاده است. درصورتی‌که پوست صورت خود را لیزر کرده‌اید، استفاده از مواد آرایشی باعث تحریک پوست خواهد شد؛ پس بهتر است پس از انجام لیزر تا چند روز از انجام آرایش غلیظ پرهیز کنید.

 استفاده از کرم مرطوب‌کننده برای کاهش خشکی و خارش پوست موضع می‌تواند موثر باشد. هنگام استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده بر روی پوست از مالش بیش از حد خودداری کنید؛ زیرا این کار می‌تواند موجب تحریک بیشتر پوست شود.

بایدها و نبایدهای شستن صورت بعد از لیزر

شستن صورت بعد از لیزر بایدها و نبایدهایی دارد که رعایت آن‌ها خالی‌ازلطف نیست و به شما در داشتن پوستی صاف و لطیف و کم‌کردن عوارض پوستی کمک خواهد کرد.

  • اجتناب از بخار و حمام آب داغ تا ۴۸ بعد از لیزر
  • در صورت وجود اجبار برای دوش‌گرفتن، دوش آب سرد توصیه می‌شود.
  • شستن پوست تا ۷ روز فقط با استفاده از آب

مراقبت‌های لازم بعد از لیزر موهای زائد صورت

بعد از انجام لیزر موهای زائد صورت، رعایت یک‌سری نکات می‌تواند عوارض و ناراحتی‌های بعد از لیزر را به مقدار زیادی کاهش دهد. رعایت موارد زیر بعد از انتخاب بهترین زمان شستن صورت بعد از لیزر کمک می‌کنند تا عوارض احتمالی تا حد زیادی کاهش یابند:

  • استفاده از کمپرس یخ در محل موضع
  • استفاده از کرم مرطوب‌کننده
  • پرهیز از استفاده از محصولات آرایشی تهاجمی
  • اجتناب از قرارگیری در معرض نور شدید خورشید به مدت طولانی
  • استفاده از کرم ضدآفتاب در صورت نیاز به قرارگرفتن در معرض نور خورشید
مراقبت‌های لازم بعد از لیزر موهای زائد صورت

جمع‌بندی

بهتر است به‌جای شستن صورت بعد از لیزر با آب، از پاک‌کننده‌های ملایم برای تمیزکردن پوست صورت استفاده کنید و از شستشوی مکرر پوست بپرهیزید. شستشوی مکرر پوست بعد از لیزر موهای زائد صورت می‌تواند منجر به تورم و قرمزی پوست شود. زمان مناسب شستشوی صورت بعد از لیزر ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از انجام آن است. لیزر موهای زائد صورت یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش موهای زائد است.

یکی از موارد بسیار مهم، انتخاب دستگاه لیزر مناسب است که منجر به نتیجه‌گیری بهتر و عوارض کمتر خواهد شد. آفرودیت لیزر واردکننده انواع تجهیزات و لوازم پزشکی و زیبایی از بهترین برندها است که آن‌ها را با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت در بازار عرضه می‌کند. برای اطلاع از لیست محصولات، قیمت‌ها و همچنین خرید دستگاه‌ لیزر با کارشناسان ما در آفرودیت لیزر تماس بگیرید. آفرودیت لیزر طراوت و جوانی پوست را به شما هدیه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha Plus loading...

بستن منو
بستن

محصولات ...

دستگاه لیزر موهای زائد دستگاه لاغری و تناسب اندام دستگاه لیفت و جوانسازی آنالیزورها لیزر کیوسوییچ
بستن

مرحله ی دوم

لیزر مو الکساندرایت لیزر الکس دایود اس اچ آر (SHR)
بستن

مرحله ی دوم

کرانوس ام اسکالپت مگشیپ ای ام اس آی بادی (EMS iBody) پد کرایولیپولیز آر اف کویتیشن
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه هایفو اولترا + کاربرد و مزایا لیزر CO ² فرکشنال میکرونیدلینگ و مزوتراپی
بستن

مرحله ی دوم

بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن کوانتوم آنالایزر
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه لیزر کیوسوییچ ورتیکال پیکوثانیه دستگاه کیوسوئیچ لیزر پیکوتک
بستن

مرحله ی سوم.

کندلا
بستن

مرحله ی سوم.

دایموند پلاس رافائل (Raphael) لیزر تیتانیوم ۲۰۲۲
Nested Offcanvas

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

کویتیشن آر اف بادی شیپ کویتیشن آر اف لونا