شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09199595133
لیزربار دایود

چند نکته در مورد جلوگیری از سوختن ليزربار دستگاه‌های دايود

چرا ليزربار دستگاه‌های دايود می سوزند؟ دستگاه‌های ليزر دايود جزء كم هزينه ترين ليزرها از لحاظ مصرفی و مقاوم ترين ليزر در برابر خرابي مي باشند  ولي برخي سهل انگاری ها در نگهداری از دستگاه به راحتي باعث سوختن ليزربار ميشود كه شايع ترين خرابی گزارش شده در اين نوع ليزر مي باشد، در ادامه نكاتي را مطرح ميكنيم كه رعايت آن ها خطر سوختگي ليزربار را كاهش می دهد:

 

1- ورود گرد و غبار به داخل لیزربار ها:  از عمده ترین دلایل سوختن لیزربار  دستگاه دایود ورود گرد و غبار است؛ حتی گاها پیش آمده که نظافت کامل درمورد دستگاه رعایت میشود ولی باز هم لیزربار میسوزد، با وجود اینکه لیزربارها معمولا در محیط ایزوله داخل هندپیس هستند و راه نفوذ گرد و غبار وجود ندارد.  علت در کلین رومی است که لیزربارها را در ان اسمبل میکنند. این مورد در مرحله ساخت مربوط به کیفیت کمپانی سازنده میباشد و اپراتور نقشی در آن ندارد. اما اگر دستگاه شما در داخل ایران نیاز به تعمیر پیدا کرد ختما از اعتبار و دقت تعمیرکار مطمئن شوید.

 

2- داغ شدن دستگاه: باتوجه به اینکه دایود چندشات درثانیه شلیک میکند پس لیزربار به شدت داغ میشود، به هیچ عنوان ماشه را زمان طولانی بدون وقفه فشار ندهید، در هر مسیر شات زدن وقتی به انتهای مسیر میرسید شات زدن را قطع کرده، هندپیس را از روی پوست بردارید و دوباره شروع کنید.این کار فقط یک الی دو ثانیه طول میکشد ولی زمانی به کولینگ داده میشود تا گرمای حاصل از شات زدن را از بین ببرد.

حین انجام ليزر فول بادی با زدن هر ۵۰۰شات یک دقیقه شات نزنید تا ليزربارها بتوانند ریکاوری شوند.

ليزربار دايود

3- دمای دستگاه: هرچه دمای کار دستگاه خنك تر باشد عمر ليزربار افزایش میابد. دماي اتاق محل كار را هميشه خنك نگه داريد.

 

4- کولینگ ضعیف دستگاه: عامل بعدی در سوختن لیزر بار است. سعی کنید حتما آب مقطر دیونیزه استفاده کنید.

 

5-تعویص آب دستگاه: آب دستگاه را هر يك ماه حتما عوض کنید.

ليزربار دايود

6- فیلترهای دستگاه: فیلترهای دستگاه هم نقش مهمي در پيشگيري از سوختن ليزر بار دارند، حتما فیلترهای آب را سالی یکبار تعویض کنید.

ليزربار دايود

7- جلوگیری از نوسانات ولتاژ: حتما از استابلایزر سروو servo موتور استفاده کنید تا از نوسانات شدید ولتاژ جلوگیری کند.

 

دستگاه لیزر دایود

 

 

2 پاسخ به “چند نکته در مورد جلوگیری از سوختن ليزربار دستگاه‌های دايود”

  1. کولینگ یک طرفه دستگاه
    هندپیس دستگاه نشتی آب داشت که برای تعمیر به شرکت طاهرتاج فرستاده شد و بعد از بازگشت مشکل کولینگ یک طرفه هم به دستگاه اضافه شد یعنی وقتی دستگاه کولینگش خاموش است خنک است اما سرد نیست و وقتی کولینگ را روشن می کنم یه طرف هندپیس خنک و یک طرف داغ می کند
    علتش چه چیزی می تواند باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خروج از منو
بستن منو