شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09192081519

ورزش EMS ای ام اس چیست؟ تمام آنچه نیاز است در مورد ای ام اس بدانید

ورزش کردن را به‌جای اینکه سخت‌تر کار کنید، هوشمندانه‌تر کنید. تصور کنید اگر به شما بگویم که می‌توانید از مزایای یک جلسه ۹۰ دقیقه ای تنها در ۲۰ دقیقه استفاده کنید؟  ورزش EMS این امکان را  برای شما فراهم می‌کند. ممکن است ویدئوهای آن را قبلاً در شبکه‌های اجتماعی دیده باشید، روند جدید تناسب اندام که به‌تازگی گسترش یافته است. ما در این مقاله قصد داریم هرآنچه درباره این روش جدید تناسب اندام نیاز دارید به شما آموزش دهیم. د رادامه این مقاله از گروه مهندسی پزشکی آفرودیت لیزر به بررسی بیشتر جزئیات ورزش EMS می‌پردازیم.

روش تناسب اندام EMS (ای ام اس) چیست؟

EMS مخفف (Electrical Muscle Stimulation) تحریک الکتریکی عضلات است. دستگاهی که برای ارسال پالس‌های الکتریکی به عضلات شما استفاده می‌کند تا آن‌ها را به‌طور موثرتری تحریک کند. ورزش EMS برای تشدید انقباضات در عضلات شما کار می‌کند و این تأثیر کار بدن را بسیار سخت‌تر از همیشه می‌کند که به تنهایی به شما کمک می‌کند تا بدون پروسه طولانی به یک تمرین ورزشی برسید. فرانسیس پین، ریچموند می‌گوید شما زمان بسیار کمتری را نسبت به باشگاه با EMS ورزش می‌کنید و در عین حال نتایج یکسانی به دست می‌آورید. اساساً به این معنی است که برنامه تمرینی شما چالش برانگیزتر خواهد بود، نه طولانی‌تر و در عین حال کالری بیشتری می‌سوزاند.

ورزش EMS ای ام اس چیست

آیا EMS واقعا کار می‌کند؟

EMS سالهاست که در ورزش‌های رقابتی و فیزیوتراپی استفاده می‌شود. در ورزش EMS  شما یک جلیقه می‌پوشید که به دستگاه EMS متصل است. تکانه‌هایی که توسط دستگاه تولید می‌شوند، از طریق الکترودهای بالای ماهیچه‌ها ارسال می‌شوند که به آن‌ها کمک می‌کند تا منقبض شوند. ورزش EMS سطح بالایی از فعالیت متابولیک را در طول و برای ساعات زیادی پس از یک جلسه تمرینی برقرار می‌سازد. هرچه متابولیسم شما بالاتر باشد، بدن شما بهتر چربی می‌سوزاند و توده عضلانی بدون چربی می‌سازد. برای بانوان، ثابت شده است که ورزش EMS باعث کاهش اندازه نواحی مشکل رایج، مانند دور کمر، باسن و ران‌ها می‌شود. در عین حال سینه و بازوهای شمارا محکم می‌کند.

مزایای ورزش EMS

ورزش EMS به‌طور شگفت‌آوری صنعت تناسب اندام را متحول می‌کند و هیچ تمرین دیگری وجود ندارد که بتواند به این سرعت و به همان اندازه به نتایجی دست یابد (به‌طور معمول فقط ورزشکاران حرفه ای می‌توانند به این سطح از انقباض عضلانی دست یابند).

  • ایجاد قدرت و استقامت
  • کاهش وزن (لاغری)/کاهش چربی
  • کاهش تنش عضلانی
  • سریع و آسان بودن
  • بهبود وضعیت بدن
مزایای ورزش EMS

آیا روش EMS ایمن است؟

ورزش EMS قرار نیست آسیب برساند و صرف نظر از سطح آمادگی شما برای همه افراد قابل استفاده است. شما می‌توانید انتظار یک احساس قوی را داشته باشید، اما این بیشتر یک احساس سوزن‌سوزن شدن است تا دردناک بودن.

چگونه با استفاده از تحریک عضلات الکتریکی (EMS) تناسب اندام داشته باشیم؟

تحریک الکتریکی عضلانی (EMS)، به‌عنوان تحریک الکتریکی عصبی عضلانی (NMES) یا الکترومیوستیولاسیون نیز شناخته می‌شود، پروتکلی است که با استفاده از تکانه‌های الکتریکی که مستقیماً نورون‌های حرکتی شمارا تحریک می‌کنند، انقباض عضلانی را برمی‌انگیزد. این تحریک باعث ایجاد انقباضات عضلانی می‌شود که می‌تواند سریع و مکرر باشد، سریع با مکث‌های طولانی، یا انقباضاتی که برای چندین ثانیه یا چند دقیقه در یک زمان نگه داشته شوند. به‌طور معمول، این بدن است که با ارسال تکانه‌های الکتریکی از مغز از طریق سیستم عصبی مرکزی (CNS) ماهیچه‌های شمارا تحریک می‌کند.

اما یک دستگاه EMS به شما امکان می‌دهد تا درگیر انقباضات عمیق، شدید و کامل عضلانی باشید بدون اینکه واقعاً CNS خود را فعال کنید (یا تحت فشار قرار دهید) – به جز مفاصل و تاندون‌ها. جالب‌ترین چیز این است که بدن شما تفاوت بین انقباض ارادی و تحریک الکتریکی را نمی‌داند. بدن شما فقط تشخیص می‌دهد که یک محرک وجود دارد و متناسب با آن به آن واکنش نشان می‌دهد. اگر این برای شما کمی عجیب به نظر می‌رسد، نگران نباشید، مطلب علمی وجود دارد که این موضوع را تائید می‌کند.

مطالعه‌ای که در مجله قدرت و حالت‌سازی منتشر شد، به بررسی این موضوع می‌پردازد که آیا ورزش EMS می‌تواند به ورزشکاران نخبه کمک کند تا برتری عملکردی داشته باشند یا خیر. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که تحلیل نشان می‌دهد که ورزشکاران آموزش دیده و نخبه، علیرغم سطح بالای آمادگی جسمانی خود، می‌توانند به میزان قابل‌توجهی سطح قدرت خود را به همان میزانی که با سوژه‌های تمرین ندیده ممکن است، افزایش دهند. در پایان آن مطالعه، محققان بیان کردند که ورزش EMS جایگزین امیدوارکننده‌ای برای تمرینات قدرتی سنتی برای افزایش پارامترهای قدرت و توانایی‌های حرکتی در ورزشکاران ارائه می‌دهد.

مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۵ با عنوان اثرات درمان فعلی با فرکانس بالا بر چاقی شکمی در زنان جوان: یک کار آزمایی تصادفی کنترل‌شده نمونه متفاوتی از اثربخشی EMS را ارائه می‌دهد. به‌جای سطح تناسب اندام، این مطالعه به بررسی این موضوع پرداخت که آیا ورزش EMS می‌تواند به کاهش چربی بدن کمک کند یا خیر. در این مطالعه، گروهی از افراد به مدت ۳۰ دقیقه از طریق یک سری الکترودهایی که روی شکمشان قرار می‌گرفت، تحت درمان با جریان فرکانس بالا قرار گرفتند.

آزمودنی‌ها این جلسات را سه بار در هفته به مدت شش هفته انجام دادند. پس‌ازآن شش هفته، محققان دور کمر، شاخص توده بدنی، توده چربی زیر جلدی (چربی زیر پوست) و درصد کل چربی بدن آزمودنی را اندازه گرفتند. با کمال تعجب، بدون تغییر ورزش یا رژیم غذایی، EMS در واقع اثرات قابل‌توجهی بر کاهش دور کمر، چاقی شکمی، توده چربی زیر جلدی و درصد چربی بدن ایجاد کرد و محققان را به این نتیجه رساند: استفاده از درمان فعلی با فرکانس بالا ممکن است برای کاهش سطح چاقی شکمی در زنان جوان مفید باشد.

مطالعات دیگر نشان داده‌اند که ورزش EMS برای همه‌چیز از مدیریت درد گرفته تا کمک به افزایش جریان خون عضلانی برای گرم کردن قبل از فعالیت‌های مرتبط با عملکرد مفید است.

قبل از خرید دستگاه EMS چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

قبل از خرید دستگاه EMS چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

به چه دستگاه EMS نیاز دارم؟ قبل از تصمیم‌گیری در مورد دستگاه EMS، ابتدا باید خود را در مورد تحریک الکتریکی عضلات و دامنه کاربرد آن آگاه کنید. اول‌ازهمه به اصل زیر توجه کنید:

EMS همان TENS نیست! بااین‌حال، هر دو گزینه درمانی را می‌توان باهم برای جلوگیری از درد استفاده کرد. (TENS مخفف تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست است. این واحدها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با ارسال تکانه‌های آرامش‌بخش و بدون درد از طریق پوست به عصب یا اعصاب زیر، تسکین دهند. این تحریک الکترونیکی اغلب دردی را که یک فرد به دلیل یک اختلال عصبی یا بیماری مزمن احساس می کند، کاهش می دهد یا از بین می برد.)

با تحریک الکتریکی عضلات (ورزش به روش EMS)، همیشه می‌توانید بر تمرین و تقویت عضلات تمرکز کنید. درحالی‌که TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست) می‌تواند به شما در تسکین درد کمک کند. هر دو دستگاه TENS و دستگاه EMS می‌توانند برای ماساژ و همچنین اهداف سلامتی استفاده شوند. وجه مشترک این دستگاه‌ها این است که همه آن‌ها با تکانه‌های الکتریکی کار می‌کنند. دستگاه‌های مختلف EMS ازنظر عملکرد متفاوت هستند، بنابراین می‌توانید دستگاهی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

عملکرد دستگاه‌های EMS با جریان تحریک

دستگاه EMS پالس‌های فعلی را به پدهای محرک عضلانی که به پوست شما می‌چسبند ارسال می‌کنند. در جایی که نبض‌های فعلی به بدن شما برخورد می‌کنند، ماهیچه‌های واقع در زیر پوست را تحریک می‌کنند. به این حالت انقباض ماهیچه‌ها نیز گفته می‌شود. انقباضات و همچنین مکث‌های چندثانیه‌ای و عضلات شما به‌طور مؤثر با کشش خاص و همچنین آرام‌سازی تمرین می‌کنند و می‌توان ماهیچه‌ها را ساخته و چربی را کاهش داد. ورزش با تمرین EMS معمولاً بدون درد است و لرزشی را تجربه خواهید کرد که گاهی ضعیف‌تر و گاهی قوی‌تر است. اگر درد دارد، شدت آن را کم کنید. اگر همچنان احساس ناراحتی می‌کنید، تمرین را متوقف کنید.

جمع‌بندی

ورزش EMS یا تحریک عضلانی الکتریکی، یک روش ورزشی است که با استفاده از جریان‌های الکتریکی، عضلات بدن را تحریک می‌کند. این روش باعث می‌شود که عضلات بیشتر و سریع‌تر کار کنند و در نتیجه مصرف انرژی و سوخت و ساز بدن افزایش یابد. ورزش EMS می‌تواند به‌عنوان یک تمرین تقویت کننده عضلات، یا به‌عنوان یک تمرین کمکی برای بهبود عملکرد ورزشی در رشته‌های مختلف استفاده شود. ورزش EMS دارای مزایا و معایب خاص خود است که باید قبل از شروع به انجام آن، با دقت بررسی شوند. از طریق صفحه تماس آفرودیت، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha Plus loading...

بستن منو
بستن

محصولات ...

دستگاه لیزر موهای زائد دستگاه لاغری و تناسب اندام دستگاه لیفت و جوانسازی آنالیزورها لیزر کیوسوییچ
بستن

مرحله ی دوم

لیزر مو الکساندرایت لیزر الکس دایود اس اچ آر (SHR)
بستن

مرحله ی دوم

کرانوس ام اسکالپت مگشیپ ای ام اس آی بادی (EMS iBody) پد کرایولیپولیز آر اف کویتیشن
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه هایفو اولترا + کاربرد و مزایا لیزر CO ² فرکشنال میکرونیدلینگ و مزوتراپی
بستن

مرحله ی دوم

بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن کوانتوم آنالایزر
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه لیزر کیوسوییچ ورتیکال پیکوثانیه دستگاه کیوسوئیچ لیزر پیکوتک
بستن

مرحله ی سوم.

کندلا
بستن

مرحله ی سوم.

دایموند پلاس رافائل (Raphael) لیزر تیتانیوم ۲۰۲۲
Nested Offcanvas

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

کویتیشن آر اف بادی شیپ کویتیشن آر اف لونا