شماره تماس: 22879501-021 (10 خط)
شماره واتس اپ : 09192081519

مزونیدلینگ صورت؛ مزایا و معایب مزونیدلینگ در جوانسازی پوست

مزونیدلینگ صورت یکی از تکنیک‌های نوین و محبوب در زیبایی پوست و جوان‌سازی ظاهر است. جوانسازی پوست با مزونیدلینگ با ایجاد آسیب‌های کنترل‌شده در سطح پوست، موجب تحریک سلول‌های جوان‌سازی پوستی به جهت ترمیم و تولید کلاژن و الاستین بیشتر می‌شود. افزایش تولید کلاژن و الاستین، باعث افزایش ارتجاع و سفتی پوست می‌شود و در نتیجه منجر به کاهش و ازبین‌رفتن چین‌وچروک‌ها، خطوط ظریف صورت و علائم پیری پوست می‌شود.

کاربردهای مزونیدلینگ برای جوانسازی پوست و بهبود ظاهر آن بسیار زیاد است. مزونیدلینگ صورت می‌تواند چین‌وچروک‌ها و مشکلات شل‌شدن پوست را بهبود ببخشد. همچنین از دیگر کاربردهای آن می‌توان به درمان جای جوش، آکنه و کاهش رگ‌های واریسی نیز اشاره کرد.

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

مزونیدلینگ صورت؛ جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

مزونیدلینگ صورت یکی از روش‌های جوان‌سازی و زیبایی‌شناسی پوست است که در آن از تزریق داروهایی مانند مزوتراپی استفاده می‌شود. مزوتراپی ماده‌ای است که با ایجاد التهاب کنترل‌شده، باعث تحریک ترمیم بافت و تولید کلاژن در پوست می‌شود. کلاژن پروتئینی است که بافت پوست را سفت و ارتجاعی نگه می‌دارد. با افزایش تولید کلاژن، پوست سفت‌تر شده و چین‌وچروک‌ها کاهش می‌یابد.

 در جوانسازی پوست با مزونیدلینگ، مزوتراپی به‌صورت داخل جلدی و در لایه میانی پوست تزریق می‌شود. پس از تزریق، التهاب خفیفی ایجاد شده و سپس فرایند ترمیم آغاز می‌شود. در این فرایند، سلول‌های جوان فیبروبلاست به محل تزریق آمده و شروع به ترشح کلاژن و الاستین می‌کنند. به‌طورکلی، مزونیدلینگ صورت با تحریک تولید کلاژن، باعث افزایش ارتجاع و سفتی پوست شده و در نتیجه منجر به جوان‌سازی و زیبایی پوست می‌شود.

کاربردهای مزونیدلینگ

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ به دلیل توانایی در تحریک تولید کلاژن و الاستین، کاربردهای گسترده‌ای در زیبایی و جوانی پوست دارد. این روش برای بهبود ظاهر و شکل بخشیدن به نواحی مختلف بدن و صورت و رفع چین‌وچروک‌های پوستی استفاده می‌شود. در ادامه برخی از کاربردهای مزونیدلینگ که در نهایت به لیفت و جوانسازی پوست کمک می‌کند را بیشتر بررسی می‌کنیم.

۱. کاهش چین‌وچروک‌های پوستی

مزونیدلینگ صورت یکی از مؤثرترین و پرکاربردترین روش‌ها برای رفع انواع چین‌وچروک صورت است. در این روش، مزوتراپی به‌صورت دقیق و موضعی در نواحی مختلف صورت که دارای چروک است تزریق می‌شود. تزریق در نواحی پیشانی، اطراف چشم، لب و دهان و گونه‌ها موجب القای تولید کلاژن و الاستین در بافت پوست شده و با افزایش ارتجاع پوست، چین و چروک‌های موجود در این نواحی به طور مؤثری از بین می‌رود.

کاربردهای مزونیدلینگ

۲. جوانسازی پوست گردن و دست‌ها

گردن و دست‌ها از جمله نواحی هستند که با افزایش سن، علائم پیری زودتر از سایر قسمت‌های بدن در آن‌ها ظاهر می‌شود. پوست‌نازک این نواحی حساس‌تر بوده و دچار افتادگی، خشکی، چروک و لکه می‌شود. جوانسازی پوست با مزونیدلینگ با تزریق مزوتراپی در عمق پوست گردن و دست‌ها، باعث تحریک سلول‌های جوان جهت تولید بیشتر کلاژن و الاستین می‌شود. این امر سبب افزایش حجم، ضخامت و ارتجاع پوست شده و در نتیجه ظاهر جوان‌تر و سفت‌تری به پوست گردن و دست‌ها می‌بخشد. همچنین مزونیدلینگ صورت باعث می‌شود تا لکه‌های پیری به‌مرور کاهش‌یافته و رنگ پوست یکنواخت‌تر شود.

۳. کاربردهای مزونیدلینگ؛ درمان پوست‌های شل شده

برخی از نواحی بدن مانند شکم، پهلوها، باسن و ران‌ها، به دلیل کاهش وزن ناگهانی، بارداری یا سن بالا، دچار شل‌شدن پوست و ازدست‌دادن خاصیت ارتجاعی اولیه می‌شوند. جوانسازی پوست با مزونیدلینگ روش مناسبی برای سفت کردن و بازیابی ارتجاع پوست در این نواحی است. در این روش همان‌طور که گفتیم مزوتراپی به‌صورت داخل جلدی و در عمق پوست تزریق می‌شود تا با تحریک تولید کلاژن و الاستین، بافت پوست مجدداً سفت و کشیده شود. درمان با مزونیدلینگ به طور میانگین طی چند جلسه انجام شده و نتایج آن معمولاً ظرف چند هفته تا چند ماه پس از درمان ظاهر می‌شود و تا ۱ الی ۲ سال پایدار می‌ماند.

۴. درمان جای جوش و رگ‌های واریسی

مزونیدلینگ صورت می‌تواند برای بهبود ظاهر جای جوش‌های عمیق استفاده شود. تزریق مزوتراپی به درون بافت جوش باعث ایجاد التهاب و سپس تحریک تولید کلاژن جدید می‌شود. در نتیجه بافت جوش از بین رفته و ظاهر صاف و یک‌نواختی به پوست باز می‌گردد.

تزریق مزوتراپی در امتداد و زیر رگ‌های واریسی صورت و پاها باعث التهاب و در نتیجه تحریک بدن برای جذب مایع موجود در رگ‌های واریسی می‌شود. به همین دلیل با استفاده از مزونیدلینگ حجم و ظاهر رگ‌های واریسی به‌مرور کاهش پیدا می‌کند. اثرات درمانی مزونیدلینگ صورت برای این موارد معمولاً پس از چند جلسه درمان ظاهر شده و تا یک سال یا بیشتر پایدار باقی می‌ماند.

 افزایش حجم و پرکردن چانه و گونه‌ها

۵. افزایش حجم و پرکردن چانه و گونه‌ها

مزونیدلینگ صورت یک روش مناسب و متداول برای افزایش حجم و برجستگی چانه و گونه‌ها است. در این روش، مزوتراپی به‌صورت دقیق و در عمق مناسبی از بافت در ناحیه چانه و استخوان گونه‌ها تزریق می‌شود. تزریق مزوتراپی باعث ایجاد التهاب خفیف و سپس تحریک بدن به تولید کلاژن در ناحیه تزریق می‌شود. افزایش تولید کلاژن باعث پر شدن فضای خالی و افزایش حجم چانه و گونه‌ها شده و ظاهری برجسته‌تر و زیباتر به نیم‌رخ صورت می‌دهد.

۶. مزونیدلینگ صورت؛ کاهش منافذ باز صورت

با افزایش سن، اندازه منافذ پوست بزرگ‌تر شده و باعث ایجاد ظاهری ناهموار و زبر می‌شود. همچنین ورود آلودگی‌ها به پوست نیز افزایش می‌یابد. یکی دیگر از کاربردهای برجسته میزونیدلینگ صورت، را می‌توان کمک به بهبود و کاهش منافذ باز صورت دانست. در مزونیدلینگ صورت، تزریق مزوتراپی باعث التهاب خفیف و سپس تحریک تولید کلاژن و الاستین در لایه درمی (لایه عمقی پوست) می‌شود. افزایش کلاژن و الاستین باعث می‌شود تا بافت پوست مجدداً سفت و محکم شده و منافذ آن کوچک‌تر شود. در نتیجه پوست ظاهری صاف‌تر، یکنواخت‌تر و جوان‌تر پیدا می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله جوانسازی پوست؛ بهترین دستگاه های جوانسازی پوست را مطالعه کنید.

مزایای مزونیدلینگ در جوانسازی پوست

مزونیدلینگ صورت به‌طورکلی یک روش غیرجراحی و مؤثر برای جوان‌سازی و زیبایی پوست است که طی آن ماده‌ای به نام مزوتراپی در لایه میانی پوست تزریق می‌شود. تزریق مزوتراپی با ایجاد التهاب خفیف و کنترل‌شده، باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در بافت پوست می‌شود. افزایش تولید کلاژن و الاستین، خواص مکانیکی پوست را بهبود بخشیده و باعث شدت یافتن، ارتجاع و کشیدگی پوست می‌شود. برخی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که جوانسازی پوست با مزونیدلینگ دارد، عبارت‌اند از:

 • افزایش ارتجاع و سفتی پوست
 • کاهش چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز پوست
 • یکنواخت کردن رنگ پوست
 • بهبود ظاهر جای جوش و کاهش رگ‌های واریسی
 • شکل‌دهی و افزایش حجم نواحی مختلف صورت
 • کاهش منافذ باز پوست
 • افزایش طول مدت اثر سایر تزریقات زیبایی
معایب و عوارض جانبی مزونیدلینگ در جوانسازی پوست

معایب و عوارض جانبی مزونیدلینگ در جوانسازی پوست

هرچند مزونیدلینگ صورت یک روش غیرجراحی و کم‌خطر برای جوان‌سازی پوست است؛ اما مانند هر روش درمانی دیگری می‌تواند عوارض جانبی مختص به خود را داشته باشد. عوارض احتمالی مزونیدلینگ معمولاً خفیف بوده و به‌صورت موقت هستند؛ اما در موارد نادری ممکن است واکنش‌های شدیدتری رخ دهد. برخی از این عوارض و جانبی و معایب مزونیدلینگ صورت عبارت‌اند از:

 • واکنش‌های حساسیتی موقت مانند قرمزی، تورم، درد و خارش پوست در محل تزریق
 • کبودی و ایجاد خون‌مردگی در زیر پوست
 • عفونت در محل تزریق در صورت رعایت‌نکردن بهداشت
 • ایجاد جوش و آکنه در افراد مستعد
 • افزایش چین‌وچروک‌ها پس از مدتی، به‌ویژه در صورت عدم تکرار جلسات درمان
 • عدم رضایت از نتایج درمان در برخی افراد
 • احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک شدید به مواد تزریقی

جمع‌بندی

جوانسازی پوست با مزونیدلینگ یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین روش‌های غیرجراحی برای جوانی پوست و بهبود زیبایی صورت است. این روش با تزریق مزوتراپی و تحریک تولید کلاژن، باعث افزایش ارتجاع و سفتی پوست می‌شود. کاربردهای مزونیدلینگ بسیار زیاد است از جمله رفع چین‌و‌چروک‌ها، درمان جای جوش، جوان‌سازی پوست گردن و دست‌ها و شکل‌دهی به نواحی صورت است. البته همانند هر روش دیگری مزونیدلینگ صورت می‌تواند عوارض جانبی موقتی نیز داشته باشد.

در مجموع اگر مزونیدلینگ توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای داشتن پوستی جوان‌تر و زیباتر باشد. در همین راستا گروه مهندسی پزشکی آفرودیت لیزر انواع محصولات و دستگاه‌های زیبایی و جوانسازی پوست را باهدف ارتقای و بهبود ظاهر زیبا و جوان باکیفیت بالا ارائه می‌کند. همچنین شما می‌توانید از مشاوره حرفه‌ای و تخصصی با کارشناسان ما بهترین تصمیم را برای خرید محصول مورد نیازتان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha Plus loading...

بستن منو
بستن

محصولات ...

دستگاه لیزر موهای زائد دستگاه لاغری و تناسب اندام دستگاه لیفت و جوانسازی آنالیزورها لیزر کیوسوییچ
بستن

مرحله ی دوم

لیزر مو الکساندرایت لیزر الکس دایود اس اچ آر (SHR)
بستن

مرحله ی دوم

کرانوس ام اسکالپت مگشیپ ای ام اس آی بادی (EMS iBody) پد کرایولیپولیز آر اف کویتیشن
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه هایفو اولترا + کاربرد و مزایا لیزر CO ² فرکشنال میکرونیدلینگ و مزوتراپی
بستن

مرحله ی دوم

بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن کوانتوم آنالایزر
بستن

مرحله ی دوم

دستگاه لیزر کیوسوییچ ورتیکال پیکوثانیه دستگاه کیوسوئیچ لیزر پیکوتک
بستن

مرحله ی سوم.

کندلا
بستن

مرحله ی سوم.

دایموند پلاس رافائل (Raphael) لیزر تیتانیوم ۲۰۲۲
Nested Offcanvas

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

جنسیس
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

هایفو لگزو
بستن

مرحله ی سوم.

کویتیشن آر اف بادی شیپ کویتیشن آر اف لونا